MEZOTERAPIA
Czym jest zabieg mezoterapii?
Mezoterapia to zabieg, który można przeprowadzać w każdym wieku, począwszy od 25. roku życia. Jeżeli skóra wymaga nawilżenia i regeneracji, mezoterapia stanowi najszybszy sposób na przywrócenie jej blasku, nawilżenia i elastyczności. Skóra dojrzała zyskuje poprawę kondycji, kolorytu oraz regeneracji. Technika zabiegu polega na wprowadzaniu substancji aktywnych, głównie kwasu hialuronowego oraz koktajli witaminowych, pod skórę na głębokość około 2-3 mm za pomocą cienkiej igły.
W miejscu nakłucia mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia lub zasinienia, które znikną w ciągu kilku dni. Większość kosmetyków nie ma możliwości przeniknąć w głąb pod naskórek, dlatego mezoterapia igłowa jest najlepszym sposobem na zapobieganie starzenia się skóry, nawodnienia, regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Już samo nakłuwanie ma działanie powodujące przebudowę skóry. Dzięki temu drobne zmarszczki zanikają, głębsze zmniejszają się, rozpoczyna się stymulacja metabolizmu komórek, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co powoduje poprawę stanu skóry.
Do mezoterapii wykorzystujemy kwas hialuronowy o zróżnicowanym stężeniu i stopniu usieciowania, co jest uzależnione od kondycji skóry oraz obszaru, w którym ma być zastosowany.
Kwas hialuronowy charakteryzuje się zdolnością do wiązania cząsteczek wody; jedna cząsteczka kwasu może związać około 250 cząsteczek wody w skórze.
Wskazania do zabiegu mezoterapii
- Poprawa wyglądu skóry poprzez nawilżenie, regenerację oraz odmłodzenie.
- Redukcja zmarszczek, zwiotczenia oraz odwodnienia skóry.
- Działanie profilaktyczne w celu opóźnienia procesu starzenia się skóry.
- Przywrócenie napięcia i elastyczności skóry.
- Wspomaganie leczenia rozstępów oraz blizn.
Korzyści zabiegu mezoterapii
Zabieg mezoterapii jest dostępny przez cały rok. Choć można go przeprowadzić latem, zaleca się, aby najlepiej wykonać go po urlopie, gdy skóra jest zmęczona i przesuszona w wyniku ekspozycji na słońce.
Po zabiegu nie zaleca się korzystania z sauny, opalania, pływania ani podejmowania intensywnej aktywności fizycznej przez około 3-5 dni. W ciągu pierwszych dwóch dni po zabiegu zaleca się spożywanie dużej ilości wody mineralnej, około 2 litrów.
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii
- Alergia na substancje stosowane podczas zabiegu.
- Choroby skóry, w tym infekcje wirusowe i bakteryjne, takie jak stany zapalne oraz aktywna opryszczka.
- Ciąża i okres laktacji.
- Stosowanie leków przeciwkrzepliwych.
- Skłonność skóry do powstawania bliznowców.
