Liposukcja laserowa kraków
Co to jest liposukcja laserowa?
Liposukcja laserowa to rewolucyjna technologia laserowa umożliwiająca odessanie tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała. Dzięki zmniejszonej inwazyjności zabiegu i zastosowaniu odpowiedniej długości laserowej 1470 nm, pozyskujemy wysokiej jakości komórki tłuszczowe, które posiadają potwierdzoną badaniami żywotność na poziomie aż 95%. Dzięki temu metoda ta bardzo dobrze sprawdza się podczas przeszczepu np. w pośladki, piersi, twarz, celem wymodelowania tych obszarów. Cała procedura, odessania tkanki tłuszczowej i jej przeszczepu w inne miejsce, jest wykonywana podczas jednego zabiegu, a dzięki działaniu odpowiednią temperaturą, skóra poddawana jest jednoczesnemu ujędrnieniu i obkurczeniu w obszarze zabiegowym.
Wskazania do liposukcji laserowej:
- Miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa (np. podbródek, „boczki”, kolana)
- Nadmiar tkanki tłuszczowej na większych obszarach ciała (np. brzuch, uda)
- Brak proporcji w sylwetce, wynikający z gromadzenia się nadmiarowo tkanki tłuszczowej w danym miejscu i/lub braku tkanki tłuszczowej w innym (np. figura typu „gruszka”)
- inne specjalne zabiegi, takie jak np. leczenie ginekomastii tj. przerostu gruczołu sutkowego u mężczyzn
Względne przeciwskazania:
- ogólny zły stan zdrowia
- ciąża i karmienie piersią
- padaczka
- stwardnienie rozsiane
- choroba nerek i wątroby
- zaawansowana cukrzyca
- niektóre problemy hormonalne
- zaburzenia krzepnięcia krwi
Celem wykluczenia lub potwierdzenia przeciwskazań do zabiegu, należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad i zleci niezbędne badania.
Dlaczego liposukcja laserowa?
- Bezpieczna procedura, dzięki możliwości zastosowania znieczulenia miejscowego i mniejszej utracie krwi
- Wysoka skuteczność w redukcji depozytów tłuszczowych i modelowaniu ciała
- Krótszy czas rekonwalescencji w przeciwieństwie do liposukcji mechanicznej
- Możliwość pozbycia się tkanki tłuszczowej i uzupełnienia jej na innych obszarach ciała podczas jednego zabiegu
- Ujędrnienie skóry
Przygotowanie do zabiegu liposukcji laserowej.
Pierwszym krokiem przygotowania do zabiegu liposukcji laserowej jest konsultacja ze specjalistą wykonującym takie zabiegi. Przeprowadzi on wywiad lekarski i zleci odpowiednie badania. Jeśli pacjent miał wykonywane w ostatnim czasie badania, prosimy o ich przyniesienie na wizytę.
Kolejnym etapem jest zastosowanie się do zaleceń lekarza, które mogą dotyczyć zaleceń dietetycznych, odstawienia zażywanych leków i witamin, postępowania w przeddzień i dniu zabiegu, a także okresu rekonwalescencji.
Jak wygląda procedura zabiegowa?
Pacjent po ostatniej konsultacji z lekarzem, tuż przed zabiegiem, przebiera się w ubrania do zabiegu i stosuje się do zaleceń osób koordynujących zabieg. Procedura polega na wykonaniu małego nacięcia, a następnie doprowadzeniu znieczulenia miejscowego (tumescencyjnego) na obszarze poddawanym zabiegowi. Po krótkim czasie od wykonania znieczulenia (ok. 20 minut), następuje procedura właściwa, polegająca na jednoczasowej liposukcji. Dzięki działaniu laserowemu uwalniane są komórki tłuszczowe, które są odprowadzane do sterylnego pojemnika i nadają się do dalszego wykorzystania w przeszczepie (lipotransferu). Lekarz podejmuje decyzję o zakończeniu zabiegu w momencie, gdy usunięciu zostanie poddana odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej.
Zalecenia po zbiegu liposukcji laserowej – rekonwalescencja.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent zostaje skierowany do miejsca, gdzie będzie mógł pozostać do chwili, gdy przestanie działać podawane podczas zabiegu znieczulenie. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać odrętwienie obszarów poddawanych zabiegowi, może się też pojawić delikatny obrzęk i niewielkie zasinienie. Powinny one ustąpić w kilka dni po zabiegu. Zaleca się nosić specjalną odzież uciskową przez okres kilku tygodni. Wszystkie zalecenia po zabiegu, z uwzględnieniem indywidualnych wskazań, przedstawi lekarz prowadzący, oraz określi harmonogram wizyt kontrolnych.
Kiedy spodziewane efekty?
Pierwsze rezultaty związane z redukcją tkanki tłuszczowej z obszaru poddawanego zabiegowi będą widoczne i odczuwalne zaraz po zabiegu. Na finalny efekt należy poczekać jednak ok. 2 tygodnie, kiedy całkowicie zniknie obrzęk. Zabieg zazwyczaj nie wymaga powtórzeń, chyba, że pacjent decyduje się na pogłębienie efektów. Jeśli lekarz prowadzący wyrazi zgodę, można przeprowadzić zabieg uzupełniający. W przypadku przeszczepu tkanki tłuszczowej, spodziewane efekty uzależnione są od obszaru uzupełnianego. Efekt jest widoczny natychmiast, na naturalne osadzenie tkanki na nowym obszarze potrzebny jest czas ok. 2 tygodnie.